Vitajte v našom internetovom obchode

Vitajte v našom internetovom obchode

Sme radi, že ste si našli cestu do nášho obchodu DTF Slovensko.

Kto sme

Naša spoločnosť sa ako jediná a prvá na Slovensku,  oficiálne venuje výrobe DTF tlačiarni, predaju spotrebného materiálu či následnému záručnému a pozáručnému komplexnému servisu DTF tlačiarni .
U nás zakúpené produkty sú plne v zákonnej dvojročnej záruke, nekupujete teda "mačku vo vreci" od nejakých pofidérnych predajcov.

Komu dodávame tlačiarne

Naše tlačiarne osobne dodávame pre slovenský a český trh. Spotrebný materiál dodávame v rámci EU. Spotrebný materiál dodávame našim firemným klientom, tak isto ako aj súkromným podnikateľom a fyzyckým osobám.

ONLINE SERVIS a prednostná starostlivosť

V prípade zakúpenia našich strojov, majú naši klienti prednostnú starostlivosť po dobu 2 rokov. Ak sa jedná o malé problémy, dokážu ich naši špecializovaný technici vyriešiť vo väčšine prípadoch telefonickou pomocou alebo online cez TeamViewer za pár minút. Všetko samozrejme ZADARMO!

Inštalácia u vás

Pre našich ctených klientov, máme v ponuke aj dovoz a priamu inštaláciu softvéru a tlačiarne priamo u vás doma alebo na vašej prevádzke. Túto možnosť máme pre našich klientov na Slovensku a taktiež aj pre našich českých susedov.
Navyše, ak si u nás objednáte kompletný SET tlačiarne a spotrebného materiálu, inštaláciu máte v rámci územia Slovenska úplne ZADARMO! Pre českých partnerov je cena dovozu a inštalácie v cene 100€ v rámci celej Českej republiky.

Ako funguje DTF tlač? Pozrite si to v tomto zaujímavom videu

V skratke o DTF technológii

Čo je DTF technológia?

DTF je skratka pre Direct Transfer Film, ktorú môžeme preložiť do slovenčiny ako priamu tlač na film. Je to nová technológia, ktorá umožňuje tlačiť vzory na špeciálny transférový film. Pomocou tejto technológie vytvoríme digitálny prenos , ktorý po vytlačení môžeme naniesť na bavlnu, polyester, kožu, nylon, rôzne farebné tričká a akýkoľvek materiál, ktorý je vhodný na lisovanie v termolise.

Technológia DTF využíva špeciálny atrament navrhnutý pre potlač textílií. Vzniknutá potlač je veľmi kvalitná a aj napriek naťahovaniu potlačenej plochy ostáva nepoškodená. Taktiež je odolná voči praniu. Potlač DTF je ideálna pre jednorazové tričká, športové súpravy, futbalové dresy, začínajúce značky, pracovné odevy a ďalšie. Táto technológia sa zvyčajne používa pri tlači od 10 kusov vyššie, ale po dohode je možná tlač aj menšieho počtu kusov.

Čo je potrebné k DTF tlači?

Tak ako pri väčšine procesov, pri ktorých dochádza k tepelnému prenosu, je veľmi dôležitá kvalitná tlačiareň a termolis. Pozrite si niekoľko vecí, ktoré nevyhnutne potrebujete k DTF tlači:

  • Prispôsobenú atramentovú tlačiareň pre DTF so 6 kanálmi CMYK + biely atrament
  • Špeciálne atramenty pre DTF: sú to vysoko kvalitné atramenty, ktoré zabraňujú poškodeniu tlače, keď sa odev natiahne. Naše kvalitné atramenty si môžete pozrieť tu.
  • Špeciálny film pre DTF: je médium, na ktorom sa vykonáva tlač. Špeciálne upravený film by mal vydržať až 210°C po dobu 40 sekúnd tlaku. Táto teplota a čas nie je správnym nastavením pri technologickom postupe potlače DTF. Presnejšie sa postupu budeme venovať v ďalších článkoch, ktoré pre Vás pripravujeme.
  • Prášok DTF: Polyamid pôsobí ako lepidlo medzi atramentmi tlačenými na acetátových a bavlnených vláknach.
  • Rúru na pečenie: Áno, rúru na pečenie. Slúži ako tepelné teleso pre správne roztopenie polyamidového prášku a vyschnutie farieb.
  • Softvér RIP: je potrebný na správnu tlač vrstiev CMYK a bielej, pretože tlačiareň je upravená a nevytlačí v správnom poradí. Taktiež umožňuje nastavenie % dávok jednotlivých farieb.
  • Termolis: využíva sa na prenos a zažehlenie.

dtf

Pozor! Kvalitný atrament by nemal mať príliš vysokú hustotu, pretože v takom prípade môže dôjsť k upchatiu tlačiarne. Pri DTF technológii je potrebné používať atrament s nízkou hustotou, ktorá nemá vplyv na kvalitu tlače.

Ako prebieha proces DTF tlače?

Celý proces sa začína vytvorením vlastného dizajnu pomocou programov na grafický dizajn ako napr. Photoshop, Illustrator, Corel Draw a ďalšie. Dostávame sa k vytlačeniu návrhu. Pomocou RIP softvéru si nastavíme grafiku (tlačíme zrkadlovo), precentáž farieb CMYK a samostatne bielej, ktorá slúži ako základná vrstva na tričku. Po vytlačení grafického návrhu nanesieme prášok na rovnomerne potlačený film. Zvyšok prášku „pretrepeme“ a odložíme na ďalšie použitie. Lepidlo roztavíme na fólií pomocou rúry na pečenie (niekto používa termolis, no neodporúčame to, kvôli nestálej teplote). Na záver prelisujeme svoj dizajn ako podklad na tričko a odstránime po vychladnutí fóliu. Výsledný dizajn prelisujeme ešte raz – presné teploty nájdete v nasledujúcich článkoch, ktoré pripravujeme.

Rozdiel medzi DTF a DTG technológiou

DTG (Direct To Garmet) je technológia, ktorá sa na rozdiel of DTF technológie používa pri menšom počte kusov v objednávke. DTG alebo tiež digitálna tlač používa tlačiareň a farby na vodnej báze a preto je skvelá pri materiáloch zo 100% bavlny. Na rozdiel od DTF technológie môže nastať problém pri tlači na iný materiál, pretože v prípade polyesteru jej kvalita klesá.

Táto technológia sa využíva najmä pri motívoch, kde je veľa farieb. Pri DTG technológii nemusia farby na výslednom produkte vyzerať úplne rovnako ako na vytvorenom návrhu.

Aj keď je to jedna z najpoužívanejších technológii, do popredia vstupuje viac DTF technológia, pretože má širšie využitie a poskytuje vyššiu kvalitu potlače.

Aké výhody ponúka DTF technológia?

Túžite po vlastnej potlači na textil, ale zdá sa vám, že stroje sú príliš drahé a vy si ich nemôžete dovoliť? Vďaka technologickému pokroku sa objavil nový spôsob tlače, ktorý konkuruje aj DTG. Môže vám pomôcť nakopnúť vaše podnikanie v módnej oblasti a v prípade DTF technológie platí, že to čo investujete sa vám niekoľkonásobne vráti.

DTF technológia ponúka výhod, pre ktoré sa určite oplatí ju používať:

+ možnosť tlače na akýkoľvek materiál

+ potlač je vysoko elastická a pri napínaní nepraská

+ ideálna technológia pre plnofarebné vzory

+ farba nebledne

+ vysoká odolnosť voči prachu

+ nízke náklady na odpad

+ rýchlosť výroby

+ prijateľná cena potlače pre zákazníkov

+ nízka investícia a vysoká návratnosť

+ lacnejšia technológia ako špičkové digitálne tlačové stroje

+ na používanie nie sú potrebné žiadne pokročilé znalosti tlače

Výhody, ktoré poskytuje technológia DTF hovoria za všetko a ak ste hľadali naozaj kvalitnú potlač textílií, tak ste ju práve teraz našli. V prípade, že máte doplňujúce otázky alebo máte nejaké špecifické požiadavky na tlač, neváhajte nás kontaktovať. Náš tím má profesionálny prístup a je pripravený vám kedykoľvek pomôcť s výberom.